Dřevěná terasa Bangkirai

Vdechněte své terase mystickou formu a vzhled díky exotickému dřevu Bangkirai. U Bangkirai Yellow Balau (Shorea laevis) se jedná o stromy, které pocházejí z následujících asijských zemí: Indie, Pákistán, Srí Lanka, Barma, Thajsko, Laos, Vietnam, Kambodža, Malajsie, Filipíny a Indonésie.

Terasy z dřeviny Bangkirai dodáváme vzduchosuché s vlhkostí do 25%. Jádrové dřevo má v čerstvém stavu žlutohnědý až nazelenalý vzhled, často ale ztmavne v olivově hnědou. Barevné rozdíly mezi jednotlivými prkny jsou přirozené a obvyklé. Jako jedno z nejodolnějších dřev vykazuje jádrové dřevo, které se ne vždy zbaví světlejší běli, vysokou odolnost proti plísni a hmyzu. Letokruhy nejsou znatelné, suché dřevo je bez zápachu. Ve dřevě se mohou vyskytnout otvory od hmyzu, které však neovlivňují trvanlivost a statické vlastnosti. Dřevo je velmi tvrdé a má dlouhou životnost díky vysoké hustotě a obsaženým látkám.Tyto olejnaté obsažené látky mohou být během první fáze vystavení povětrnostním podmínkám vyplaveny deštěm. Z toho důvodu musí být dřevo umístěné na terasách či balkonech použito tak, aby voda stékající ze dřeva byla odvedena okapy a dešťovými žlaby.

dřevěná terasa bangkirai

Nátěr a barva

Pokud se rozhodnete pro ošetření terasy nátěrem, aby jste zachovali dřevo bez typické šedé patiny, doporučujeme použít nátěr OSMO Terasový olej č. 006 Bangkirai olej, přírodně zbarvený nebo č. 016 Bangkirai olej tmavý. Pigmenty, které jsou obsaženy v  nátěru jsou přizpůsobeny přírodní barvě dřeviny Bangkirai. Tak je dřevo chráněno před UV zářením, které má na šednutí dřeva největší vliv. Nenatírejte však terasu ze dřeva Bangkirai dříve než ca. 2 – 3 měsíce po pokládce z důvodů popsaných v předcházejícím odstavci.

Zaujala Vás podlaha z exotického dřeva? Máte podrobnější dotazy? Napište nám a my Vám pomůžeme s výběrem, realizací, ale také s tipy na údržbu pro co nejdelší životnost.

Povrchová úprava terasy a údržba

Plocha terasy by se měla upravit olejem ca. 2–3 měsíce po pokládce, kdy dojde k přirozenému úbytku obsažených látek ze dřeva. Bez provedeného ošetření zůstává dřevo bez újmy a časem se vytvoří na povrchu dřeva šedo–stříbrná patina. S OSMO Terasovým olejem můžete dřevo na dlouhou dobu opticky zhodnotit. Pro správnou funkčnost terasy je bezpodmínečně nutné dodržet základní pravidla pro pokládku dřevěných teras a vytvoření dostatečně stabilní podkladní konstrukce. Pro podkladní konstrukci má být kvůli rovnoměrnému nabobtnání a smršťování použito pouze dřevo stejné nebo podobné hustoty jako dřevo pochozí. Pro správnou údržbu a čištění si vyžádejte od našich prodejců technické podmínky a pokyny na údržbu terasových prken.

Hustota dřeva: 850–1155 kg/m3

Dřevěná terasa Bangkirai

Nevybrali jste si? Podívejte se na další zajímavé dřevěné terasy v naší nabídce.

Ozvěte se nám

Nenašli jste, co jste hledali? Ozvěte se nám a rádi Vám pomůžeme.

MK Parkett s.r.o. | Jiráskova 2222, Benešov u Prahy - 256 01

Mobil: +420 725 740 239 - Email: terasy-mk@seznam.cz