Dřevěná terasa Borovice

Popsáno je na 100 druhů borovic rostoucích prakticky jen na severní polokouli, od hladiny mořské po 4000 m n.m.(nejvýše vystupují v  Mexiku, resp. v  Číně) od tropů až téměř po subarktickou oblast. V Evropě je 12–13 původních druhů borovic. V ČR rostou autochtonně jen 3 druhy: Pinus sylvestris, Pinus rotundata a Pinus mugo. Evropská borovice se člení do 3 skupin: na klimatypy severské, stepní a horské. 

  • Severské borovice–vyskytují se přibližně na sever od řeky Labe a od úpatí Karpat, dále na sever od s. hranice ukrajinských a jihoruských stepí až na východ Sibiře.
  • Stepní  borovice–zaujímají užší nesouvislé pásmo podél jv. hranice Evropy a podél j. hranice západosibiřské části
  • Horské borovice–vyskytují se na zbylém území jižní a  střední části Evropy, roztroušeně především v horských soustavách.
dřevěná terasa borovice

Nátěr a barva

Pokud se rozhodnete pro ošetření terasy nátěrem, abyste zachovali dřevo bez typické šedé patiny, doporučujeme použít nátěr OSMO Terasový olej ve vybraném barevném odstínu avšak kromě bezbarvého odstínu č. 007. OSMO Terasový olej s obsahem pigmentů zajistí optické zhodnocení dřeva a  jeho ochranu před UV zářením. Ochrana dřeviny borovice na terasách se doporučuje.

Zaujala Vás podlaha z borovice? Máte podrobnější dotazy? Napište nám a my Vám pomůžeme s výběrem, realizací, ale také s tipy na údržbu pro co nejdelší životnost.

Popis borovicového dřeva

Barva: bělové dřevo nažloutle nebo načervenale bílé, jádrové dřevo načervenale žluté, tmavne až na hnědočervenou. Obsahuje větší množství pryskyřice, která může při silném slunečním ohřátí vytékat.

Hustota dřeva: ca. 450 kg/m3

Parametry borovicového dřeva

Sušené na: 16–18 %

Zpracování: bez tlak impregnace nebo s tlakovou impregnací Volmanit barva zelená. Oboustranně drážkované.

Nevybrali jste si? Podívejte se na další zajímavé dřevěné terasy v naší nabídce.

Ozvěte se nám

Nenašli jste, co jste hledali? Ozvěte se nám a rádi Vám pomůžeme.

MK Parkett s.r.o. | Jiráskova 2222, Benešov u Prahy - 256 01

Mobil: +420 725 740 239 - Email: terasy-mk@seznam.cz