Dřevěná terasa Garapa

Garapa dřevo nazývané taky jako brazilský jasan je listnatá dřevina s vysokou trvanlivostí. Garapa pochází převážně z Jižní Ameriky z Brazílie. Dřevo Garapa je světle žlutohnědé dřevo, které na vzduchu na povrchu částečně tmavne na středně hnědou barvu. Garapa má převážně přímé vláknění. Garapa má hustotu po vysušení od 800 do 1000 kg/m3, průměrně 900 kg/m3. Suší se pomalu a  při použití má dobrou stabilitu. Barevné rozdíly mezi jednotlivými prkny jsou přirozené, nejsou však silně markantní. Dřevo je velmi tvrdé a má dlouhou životnost díky vysoké hustotě a vysokému obsahu ve dřevě obsažených látek. Ty mohou zpomalovat schnutí a  zamezovat dostatečnému přilnutí barvy. Dřevo Garapa je velmi trvanlivé.

dřevěná terasa Garapa

Nátěr a barva

Pokud se rozhodnete pro ošetření terasy nátěrem, aby jste zachovali dřevo bez typické šedé patiny, doporučujeme použít nátěr OSMO Terasový olej č. 013 Garapa olej, přírodně zbarvený. Pigmenty, které jsou obsaženy v nátěru jsou přizpůsobeny přírodní barvě dřeviny Garapa. Tak je dřevo chráněno před UV zářením, které má na šednutí dřeva největší vliv. Nenatírejte však terasu ze dřeva Garapa dříve než ca. 2–3 měsíce po pokládce z  důvodů popsaných v předcházejícím odstavci.

Zaujala Vás podlaha z Garapy? Máte podrobnější dotazy? Napište nám a my Vám pomůžeme s výběrem, realizací, ale také s tipy na údržbu pro co nejdelší životnost.

Péče o terasy ze dřeva Garapa

Je velmi vhodné dřevo Garapa před první úpravou nechat min. 2–3 měsíce zvětrat. S  OSMO Terasovým olejem můžete dřevo na dlouhou dobu opticky zhodnotit. Při aplikaci nátěru postupujte přesně dle pokynů uvedených na obalu. Pro správnou funkčnost terasy je bezpodmínečně nutné dodržet základní pravidla pro pokládku dřevěných teras a vytvoření dostatečné stabilní podkladní konstrukce. Pro správnou údržbu a  čištění si vyžádejte od našich prodejců technické podmínky a pokyny na údržbu terasových prken.

 

Parametry dřeva Garapa

Hustota dřeva: ca. 900 kg/m3

Vysoká trvanlivost

profily terasy bukit

Nevybrali jste si? Podívejte se na další zajímavé dřevěné terasy v naší nabídce.

Ozvěte se nám

Nenašli jste, co jste hledali? Ozvěte se nám a rádi Vám pomůžeme.

MK Parkett s.r.o. | Jiráskova 2222, Benešov u Prahy - 256 01

Mobil: +420 725 740 239 - Email: terasy-mk@seznam.cz